Održan okrugli sto “POLOŽAJ BORAČKE POPULACIJE 20 GODINA POSLIJE“
Povezani članci
- Svetlana Broz: BiH će postati građanska država i mi ćemo izaći iz ovog 20-godišnjeg mraka
- Kako su naselja najvećih bh. gradova dobila imena: Vatikan usred Mostara, Mejtaš nazvan po kamenu mrtvaca
- Ešref Zaimbegović: Kako stiže pomoć ugroženima
- Karta za rat košta 100 eura: Više od 210 građana BiH na ratištima u Siriji i Iraku
- Nagrada “Meša Selimović” pripala Andreju Nikolaidisu
- Najava akcije “Let’s Do It- očistimo zemlju za 1 dan”
U ateljeu Ismet Mujezinović, u sklopu programa obilježavanja Dana antifašizma i 15. maja – Dana odbrane grada Tuzla, 16. maja, održan je oklugli sto pod nazivom “POLOŽAJ BORAČKE POPULACIJE 20 GODINA POSLIJE“.
Pitanja razmatrana na ovom sastanku odnosila su se na unapređenje kvaliteta i povećanje stepena zaštite boračke populacije u Tuzli i TK, osnivanju jedinstvene organizacije na nivou FBiH i zapošljavanju.
Sastanku su prisustvovali Federalni ministar za pitanja boraca i invalida odbrambeno-oslobodilačkog rata, Salko Bukvarević, Fahrudin Skopljak, ministar za boračka pitanja u Vladi TK, rukovodilac gradske Službe za boračko-invalidsku zaštitu, stambene poslove i povratak Admira Atić-Tupković, predstavnici Koordinacije boračkih udruženja i drugih boračkih organizacija i Gradonačelnik grada Tuzla Jasmin Imamović.
Predstavnici Koordinacije boračkih udruženja i Fahrudin Skopljak, ministar za boračka pitanja Vlade TK, istakli su veoma dobru saradnju i nivo podrške koju im pruža Služba za boračko-invalidsku zaštitu, stambene poslove i povratak Grada Tuzla, napominjući da grad Tuzla može poslužiti kao uzor drugim lokalnim zajednicama kako brinuti o boračkoj populaciji.
Gradonačelnik Jasmin Imamović u svom obraćanju naveo je da se rješenju problema mora pristupiti sa višeg nivoa, čime bi se trajno riješio status zaštite boračke populacije koja je najzaslužnija za odbranu BiH.