Šest poena Teletovića u porazu Netsa od Hawksa

Autor/ica 18.3.2013. u 09:14

Košarkaši Brooklyn Netsa poraženi su večeras u svom Barclays Centru od Atlanta Hawksa rezultatom 105:93.

Oba tima su ušla jako dobro u ovaj susret. Nisu dopuštali protivniku da se da se previše odvoji i igralo se većim dijelom prvog perioda koš za koš. Hawksi su imači vodstvo od plus četiri 19:15, ali su Netsi potom serijom 7:0 prešli u vodstvo. Nakon prve četvrtine Netsi su vodili sa tri poena prednosti 24:21.

Uspjeli su Hawksi na početku druge četvrtine doći do izjednačenja 27:27, ali su Netsi trojkom Mirze Teletovića ponovo otišli na plus tri 30:27. Imao je domaći tim i četiri poena prednosti 36:32, ali su Hawksi zahvaljujući najviše Johnu Jenkinsu, okrenuli rezultat u svoju korist, te su poveli 38:36 na sredini drugog perioda. U veoma zanimljivom finišu Hawksi su bili nešto bolji, pa se na odmor otišlo sa dva poena prednosti za tim iz Atlante 51:49.

Hawksi su bolje ušli u nastavak susreta. Imali su konstantno vodstvo, ali im Brooklyn nije dopuštao da se odvoje više od četiri poena. Ipak, na četiri minute do kraja konačno su otišli na plus pet 66:61, ali su Netsi okrenuli ponovo rezultat u svoju korist, pa se u posljednju dionicu ušlo sa dva poena prednosti za domaći tim 73:71.

Hawksi su odlično otvorili posljednju četvrtinu. Nakon četiri minute igre otišli su na sedam poena prednosti 84:77, ali je Mirza trojkom vratio na samo četiri poena zaostatka. Horford je u ovom susretu bio nezustavljiv za Netse, te su njegovim poenima na tačno šest minuta do kraja Hawksi ponovo bili na šest razlike 88:82. Podigli su gosti potom i na 13 razlike 96:83, a uspjeli su do kraja susreta sačuvati vodstvo, te su stigli do zaslužene pobjede.

Al Horford je sa 22 poena i 11 skokova predvodio Hawkse u ovom susretu, Josh Smith je dodao 21, dok je kod Netsa dvojac Johnson – Williams ubacio po 18 poena.

Mirza Teletović je za 16 minuta na parketu ubacio šest poena.