Senzacionalni Damir Džumhur slavio u prvom kolu Australian Opena!

Autor/ica 13.1.2014. u 08:24

Bh. teniser Damir Džumhur je nastavio svoj fantastični niz na Australian Openu. U prvom kolu glavnog turnira je “stradao” Čeh Jan Hajek, kojeg je Džumhur savladao rezultatom 3:0 u setovima.

Džumhur je nakon velikog uspjeha i plasmana na glavni turnir Australian Opena, nastavio sa odličnim partijama. U još jednoj pobjedi bez izgubljenog seta, Džumhur je slavio pobjedu protiv bolje rangiranog protivnika na ATP listi. Hajek je, naime, zauzimao 103. mjesto na listi najboljih svjetskih tenisera.

Naš teniser je pobijedio u prvom setu sa 6:4, dok je naredna dva odradio rutinski i dobio ih 6:2 i 6:1.

U drugom kolu prvog Grand Slama sezone, publika u Australiji će imati priliku da gleda meč dvojice tenisera iz naše zemlje. Protivnik Džumhuru će biti rođeni Međugorac Ivan Dodig koji brani boje Hrvatske.

Dodig je trenutno 34. igrač svijeta, a u prvom kolu je izbacio reprezentativnog kolegu Ivu Karlovića rezultatom 3:0.

Ulaskom u drugi krug Australian Opena Džumhur je sebi osigurao 50.000 dolara i 45 bodova na ATP listi.