Film “LIMUNOVO DRVO” Branka Radakovića apsolutni hit u Zagrebu
Povezani članci
- Mladima treba omogućiti bolje obrazovanje, a ne obavezni vojni rok
- PISMO U BOSNU S POGLEDOM NA HERCEGOVINU, NEPOSLANO
- Boris Buden: Kultura je najvažniji ideologem stvarnosti
- Tomislav Jakić: Uzlet desnice ne bi bio moguć kada bi postojala organizirana i profilirana ljevica koja bi joj se mogla suprotstaviti
- Vrhunac licemjerja u Saboru
- TROOPS FOR TOMORROW
Film “LIMUNOVO DRVO” Branka Radakovića nakon premijernog prikazivanja u Zagrebu 21. septembra, zbog velikog interesovanja, prikazan je i u subotu 26. septembra, a pošto pomama za ovim dokumentarcem ne jenjava, biće prikazan u još dva termina: 2. i 3. oktobra na istom mestu gde su se desile i predhodne dve – u Dokukino KIC. http://www.dokukino.net/opsirnije/limun1.html
Dakle, pošto se dosta toga promenilo od trenutka kada je dogovoreno i najavljeno samo premijerno prikazivanje, nije isključeno da pored navedenih 4 bude još projekcija.
Puno je onih koji traže kartu više, a juče je objavljena još jedna hrvatska recenzija filma. Ovoga puta to je učinio kritičar Arsen Oremović za vodeće hrvatske dnevne novine VEČERNJI LIST. On je napisao sledeće:
”Prije nego što je Milana Mladenovića javnost upoznala kao člana Šarla akrobate, a kasnije stekao još veću slavu kao lider Katarine II/Ekatarine velike, bio je član Limunovog drveta.
Dokumentarac Branka Radakovića prikazuje tu fazu njegova života s progrock bendom u kojem nije bio lider i koji je vrlo teško povezati s onim što je kasnije radio, ali je već u njemu napravio neke pjesme Šarla i unutar, iskreno, ne baš zanimljive skupine zavrtio neke svoje individualistične ideje. Primjerice, najzanimljivija je danas upravo njegova skladba ”9. Krug” koja i danas, sudeći po izrazima lica, zbunjuje njegove tadašnje kompanjone, a ljubitelji Šarla mogu prepoznati iskre koje će rasplamsati na nekonvencionalnim dijelovima remek-djela ”Bistriji ili tuplji čovek biva kad…”. Dokumentarac se ponajpre oslanja na izjave tadašnjih sudionika i svjedoka, a nedostatak originalnih slikovnih materijala iz toga vremena vrlo dobro nadomješta montažnim sekvencioniranjem sačuvanih fotografija. Razumljivo jeftin, pomalo prljav i neuredan u izvedbi, film možda jest u skladu s demo statusom benda, ali ostavio je otvorenima neka zanimljiva pitanja tipa zašto se bend osuo, zašto je Gagi Mihailović izbacivanjem iz Katarine II uskratio bendu ime…”.