Iker Casillas i dalje ruši rekorde

Autor/ica 29.1.2014. u 08:15

Napadač Galatasaraya, Umut Bulut, posljednji je čovjek koji je uspio postići gol Ikeru Casillasu. Dogodilo se to 27. novembra u utakmici Lige prvaka, a od tog trenutka legendarni golman Kraljeva niže utakmice bez primljenog gola.

Iako u Primeri ne brani, Casillas je standardan u Kupu kralja i Ligi prvaka. Sinoć je Real savladao Espanyol s 1:0, a fantastični golman je ponovo sačuvao svoju mrežu. S novih 90 minuta u susretu s Espanyolom, Casillas je sada ukupno 682 minute bez primljenog gola, čime je postavio svoj novi rekord.

U sinoćnoj utakmici je skinuo rekord Paca Buya, koji je u sezoni 1994/1995 ostao nesavladan 658 minuta, a prije njega je srušio i rekord Josea Arquistana, koji davne 1964. godine nije primio gol 613 minuta.

Casillas je ove sezone branio 12 utakmica za Real, a čak u devet je sačuvao svoju mrežu…