Još jedan spomenik Tuđmanu
Povezani članci
- Portret savremenika – Aleksandar Konuzin
- Satko Mujagić: Prijedorski noj i instruktori pozitivne historije
- Nihad Uk: Ljudi deset puta vrijedniji od drugih
- Marinko Šanje: Sveučilište i dalje bez prostora za rekreaciju zbog nenamjenskog trošenja novca
- Bajrović dosljedno odbija da smijeni nadzorne odbore
- Promocija romana „Motivi za knjigu kajanja“ autora Dennisa Gratza
25 godina nakon zločina u Mokronogama, Udruga dragovoljaca i veterana Domovinskoga rata općine Tomislavgrad, Udruga hrvatskih vojnih invalida Domovinskoga rata općine Tomislavgrad, zaklada “Dr. Franjo Nevistić” iz Zagreba i općina Tomislavgrad pozvali su sve građane i sve ostale zainteresirane na otkrivanje spomenika prvom hrvatskom Predsjedniku i utemeljitelju moderne hrvatske države, dr. Franji Tuđmanu u Tomislavgradu.
Podizanjem ovoga spomenika hrvatski narod našeg duvanjskog kraja iskazuje svoju zahvalnost prvom hrvatskom Predsjedniku za sve dobro što je učinio za svoj hrvatski narod, ističe se u priopćenju. Spomenik su otkrili prof. Miroslav Tuđman, u ime obitelji Tuđman te časna sestra Matija Pačar, kći poginulog branitelja Ivana Pačara, u ime obitelji poginulih hrvatskih branitelja, na Trgu dr. Franje Tuđmana.
Stigao Tuđman – foto tomislva.city
Šta je Tuđman “dobro” donio Tomislavgradu?
Otkrivanje još jednog spomenika Tuđmanu danas u Tomislavgradu, baš na isti datum 10.8. 1993. godine, kad se dogodio i ratni zločin u Mokronogama, selu kod Tomislavgrada, kad su pripadnici HVO-a pobili devetero civila iz porodica Bešlaga, Tiro i Đuliman: Husein Bešlaga (25), Emir Bešlaga (20), Ibrahim Tiro (22), Muharem (26) i Mustafu Tiro (23), Subha Bešlaga (23), Emira Bešlaga (20), Dika Bešlaga (43) i Simha Đuliman rođ. Bešlaga (30) za familije žrtava samo je još jedan u nizu pokušaja neutraliziranja ovog zločina.
Optuženi i osuđeni za ubistvo, Ivan Baković, umro je 2010. godine na izdržavanju 15-godišnje kazne u zatvoru u Mostaru, dok su drugooptuženi i trećeoptuženi Albert Topić i Petar Majić bili nedostupni bh. pravosuđu, ali im se sudilo u odsustvu u Hrvatskoj.